זהרה שלו – כרטיס ביקור

לקבלת מתנה מלאו את הפרטים

שם פרטי:
שם משפחה:
דואר אלקטרוני:

קורסים

There are no upcoming events.

עדויות

... זהרה יקרה ניתן היה לראות את החיבור העמוק שלך להתמקדות שהשפיע בעצם על כל תהליך העברת החומר , ידע מקצועי המשולב בזה, ובקיאות בכל הנושאים שהועברו. הייתה המון הכלה, אכפתיות ותשומת לב ,סבלנות ,סקרנות , משולבת עם הגבולות המתאימים שהתאימו לקצב שלי. הצלחתי ליצור קבוצה ולהנחות אותה דבר שלא חשבתי שאני מסוגלת לעשות מבחינתי. לולא הייתי בקורס כל זה כמובן לא היה קורם עור וגידים...... אני מרגישה שהבנתי שההתמקדות היא והיא המתאימה לי! ציפי ארליכמן פסיכותרפיסטית גופנית

היי זהרה, תודה על מפגשים מעניינים ומעוררי השראה. המפגש שלי עם ההתמקדות היה מפגש רווי בהתרגשות ובסקרנות שרק הלכו וגברו עם ההתעמקות בנושא. אלו היו מפגשים אינטימים וקרובים עם עצמי, דרך תחושות הגוף, דימויים ורגשות. לחץ כאן לעוד..

תודה גדולה על הכול, הקורס, החומרים, מי שאת, ההזדמנות פשוט להיות, הבנתי כמה אני לא מאפשרת לעצמי, למדתי איך לעשות את זה ואת הרווחים העצומים שבאים בעקבות זאת, רוצה עוד....

אני מכירה את זהרה הכרות מעמיקה כמורה, כמנחה וכמטפלת וככל שהזמן עובר, האיכויות שלה מבחינתי משתבחות ועולות. למדתי אצל זהרה קורס התמקדות ונהניתי מכל רגע...לחץ כאן לעוד..

הגעתי לקורס במחשבה שאני רוצה עוד כלי חשוב לעבודה עם אנשים, ומצאתי את עצמי מחזקת את עצמי ועושה את זה עבורי, הזמן שפינית לי כול שבוע , להקשיב ללמוד, לשתף, להתמקד, להביא דברים חשובים מהחיים שלי לעבודה דרך התמקדות, הרגשתי שנתתי לעצמי מתנה מאוד גדולה...לחץ כאן לעוד..

אני בהתרגשות כול פעם מחדש כשאני נמצאת במרחב של התמקדות, יש שם משהו שגדול ממני יש שם איינסופ של אפשרויות , זה כול כך עוזר לי להתקרב לעצמי, להבין תהליכים, לראות עוד פרספקטיבות על נושאים שמעסיקים אותי לחץ כאן לעוד..

אני עובדת הרבה שנים בטיפול והנחייה, מגיעה מתחום הפסיכולוגיה הקלינית, שמעתי על התמקדות לפני כמה שנים וזה סיקרן אותי, עד שהגיעה הזמן והמקום המתאימים והחלטתי ללמוד את הקורס אצל זהרה, בתחילת הלימוד היה לי קשה להתחבר לגוף ולשחרר את הראש, בסבלנות ובדרך מאוד מאפשרת-דרך התמקדותית כמו שזהרה אומרת...לחץ כאן לעוד..

קורס התמקדות – המלצה חמה!!! כבוגרת הקורס של זהרה, מרגישה צורך לשתף אתכם בחוויה, ולהמליץ בחום למי שיכול להצטרף – עשו זאת!! הקורס היה שילוב מופלא של מקצועיות נקייה עם אוירה רכה ונעימה לחץ כאן לעוד..

שלום זהרה , תענוג. המפגש האחרון שלנו גרם לי להיכנס לפעולה, לוותר על "חשבונות" שעשיתי עם אנשים קרובים ולא קרובים לקבל אישה שקרובה אליי כפי שהיא ולהעריך אותה. לחץ כאן לעוד..

היי זהרה, אין לי ספק שנפלה בחלקי הזכות להכיר אשה מלאת נתינה כמוך, מלאת אור ואכן כשמך כן את זוהרת. רציתי לאמר תודה , תודה על על שהיית כה קשובה, כה אכפתית וסמפטית. תודה על שנה נפלאה בה הבנתי שיש עוד תקווה למרות שהמלאכה אכן רבה תודה על כך שהיית לי למורה. בברכה מלכה וינר

זהר, את אדם יחיד ומיוחד זכיתי להכיר אותך ולהכניס אותך לחיי, כנראה כבר לכל החיים. מודה לך על כל הדרך שעשית איתי או יותר נכון שעשיתי לצידך בתהליך המלווה בצחוק, בכי, מלאכים, קלפים, שיחות, חיבוק גדול שעטף אותי בכל פעם שהייתי צריכה ובעיקר תהליך שהיה מלווה בהרבה עבודה והרבה אהבה. חיבוק גדול הגר

פייסבוק

התמקדות

חדש!

מסלול הסמכה הכולל למידה מהבסיס אל הסמכה , הקורס מוכוון לעבודה וטיפול עם נשים

היכנסו לקרוא פרטים נוספים

 

פתיחה 28.5.18 ימי ב 9:30-13:30 בשוהם

 

מסלול הסמכה ייחודי זה יוצר חיבורים ואינטגרציות, בין תחומי ידע וניסיון חיים,

בין התמקדות, ותהליכי התפתחות הייחודיים לנשים.

להרשמה:

zohara@zoharashalev.com

0547-973291

 

  •  קורס הסמכה אינטגרטיבי בבנימינה בשיתוף עם חגית ספנסר אורנה בן אור תמר אוסטרובסקי ואנכי

פרטים בקרוב

מהי ההתמקדות?

תהליך ההתמקדות מאפשר הקשבה מעודנת ועמוקה  לעולם ידע פנימי , הקשבה זו פותחת לנו אפשרות להתחבר לעצמנו ולקבל מסרים שהעצמי הפנימי שולח לנו, זהו תהליך בו אנו לומדים לכבד את חכמתנו הפנימית והופכים מודעים לידע הקיים בנו שמגיע אלינו דרך הגוף.

פרופ' יוג'ין גנדלין מפתח השיטה גילה אותה מתוך סקרנות וחקירת השאלות מדוע הפסיכותראפיה עוזרת לחלק מהאנשים ולחלקם לא? מה עושה את הטיפול מוצלח?

המחקר- מתוך האזנה לאלפי שיחות מוקלטות בין מטפלים למטופלים , מבחנים פסיכולוגיים ושיחות עם המטפלים והמטופלים הוא ועמיתיו  הגיעו למסקנה מפתיעה שהצלחת הטיפול תלויה במטופל ולא במטפל כפי שחשבו קודם לכן, הם יכלו לזהות כבר אחרי כמה מפגשים ראשונים מה יהיה טיפול מוצלח,

בטיפולים המוצלחים  אופן דיבורם  של המטופלים  היה שונה, קצב הדיבור היה איטי יותר, תכופות הזכירו תחושות גופניות, הייתה להם מודעות מעורפלת שמשהו קורה בגופם והם התקשו לתארו, בטיפולים שלא הצליחו המטופלים דברו הרבה, בצורה ברורה, ניתחו דברים " הם נשארו בראש".

יוגי'ן גנדלין היה נחוש למצוא דרך כיצד ללמד את המיומנות הזו שהביאה לשינויים וריפוי רגשי, הוא כינה את השיטה "התמקדות-focusing "

התחושה המורגשת זהו תהליך שבו  באים במגע עם סוג מיוחד של מודעות גופנית, יוגין גנדלין מכנה מודעות זו felt sense – תחושה מורגשת,

יצירת הקשר עם התחושה המורגשת והתהליך שאנו עושים עימה מאפשר שינוי מהותי פנימי עמוק שמביא להתקדמות , להתפתחות ולריפוי עצמי.

ההתמקדות התגלתה ולא הומצאה כפי שאומר יוג'ין גנדלין.

השיטה מנחה את האדם למצוא בתוכו את המשאבים שיעזרו לו להגיע לתובנות חדשות ויצעידו אותו לשינוי תודעה והתפתחות, כדי שחייו יתפתחו באופן טבעי.

התהליך מתבסס על הקשבה ייחודית לתחושות מורגשות שאנו חשים בחיי היומיום.

תחושות הגוף הן הזמנה של הגוף להיכנס לרובד החוויה כדי לקבל מידע.

כשאנו מקשיבים לתחושות המורגשות בגוף בדרך מיוחדת זו, של הקשבה, אמפטיה, סביבה תומכת, סבלנות וקבלה,  אנו מניחים למוכר, הברור והידוע, ומאפשרים לתובנה חדשה, בלתי אמצעית, להגיע אלינו.  התובנה המתקבלת עוזרת לנו לשחרר מצבים מורכבים ותקועים  ומביאה לנו תקווה.

תהליך ההתמקדות מאפשר לנו להיות בעמדה סקרנית וחוקרת, להיות בקשר והכלה של  החלקים הפנימיים בתוכנו, שבדרך כלל נסתרים מעיננו ומהתודעה שלנו, אנו יכולים להתקדם.

דרך ההתמקדות אנחנו מגיעים ליצירת דיאלוג עם אותו עולם פנימי, ומאפשרים לדברים חדשים להתגלות ולהניע אותנו להתקדמות, מחשבות שמגיעות כמו אני יודע שהפגישה הזו גורלית עבורי, אני מודאג ממה שאני הולך לשמוע,  אני מרגיש פחד שמא אפספס את הרושם שאני רוצה להשאיר… המחשבות והרגשות, אלה הם הדברים שאנחנו יודעים, אנחנו יודעים שיש שם חשש, פחד, שזה משמעותי עבורנו, ועדיין לא קורה שינוי מעצם המודעות, ההתמקדות מאפשרת לנו ללכת דרך הרגשות והמחשבות שאנו יודעים ומכירים למקום עמוק יותר של ידיעה שונה שבאפשרותה לקדם אותנו.

תהליך ההתמקדות מוביל אותנו ממקום למקום, בעזרת התחושה המורגשת, (המכילה בתוכה גם את הרגשות המוכרים, גם את הדמיון ואת הגוף, גם ידיעה שמגיעה ממקום רחב וגדול יותר מהשכל, ) אנו יוצרים בכול פעם תפנית , שינוי מהותי שמביא לתובנה חדשה, אותה תובנה נחווית דרך הגוף ויוצרת אינטגרציה בין הגוף –הראש-והרוח , מגיעה אלינו תבונה ייחודית שידועה רק לנו ונכונה עבורנו, מכאן מתאפשר שינוי פנימי עמוק.

בתהליך ההתמקדות אנו לומדים ליצור מערכת יחסים בנינו לבין החלקים השונים המרכיבים אותנו, לדוגמא:  אדם שאומר, אני מאוד ביקורתי כלפי עצמי, בשפת ההתמקדות נהדהד ונאמר יש בך חלק מאוד בקורתי כלפי עצמך,  או אני מאוד מפחדת…. יש בך חלק שמאוד מפחד, הדבר יוצר מרווח ביני לבין הדבר הזה, ומכאן ניתן ליצור עם המקום הזה מערכת יחסים מקבלת וסובלנית שמאפשרת בדיקה אמיתית מה יש שם מתחת לכול הדברים האלה, השיטה מלמדת אותנו הקשבה פתוחה ואמפטית , יצירת קשר של אמון , זה נותן מרחב של בטחון , מקום שאפשר לסמוך עליו, הנוכחות שלנו גדלה ויכולה להכיל הרבה יותר , מכאן מגיע השינוי והריפוי שאותו אנו מבקשים.

ההתמקדות משתלבת בשיטות טיפול שונות, ומתאימה גם בתהליכי טיפול , אימון, יצירת תקשורת כנה ואמיתית עם עצמנו ועם הסביבה, לכן נמצא אותה מתאימה ומשתלבת עם הקונסטלציה המשפחתית,  היא עוזרת לנו בשיפור מערכות יחסים, מימוש והגשמה, היא מהווה גשר למקורות היצירה והמשאבים הנמצאים בתוכנו וזמינים עבורנו בכול זמן ומקום.