זהרה שלו – כרטיס ביקור

לקבלת מתנה מלאו את הפרטים

שם פרטי:
שם משפחה:
דואר אלקטרוני:

קורסים

There are no upcoming events.

עדויות

... זהרה יקרה ניתן היה לראות את החיבור העמוק שלך להתמקדות שהשפיע בעצם על כל תהליך העברת החומר , ידע מקצועי המשולב בזה, ובקיאות בכל הנושאים שהועברו. הייתה המון הכלה, אכפתיות ותשומת לב ,סבלנות ,סקרנות , משולבת עם הגבולות המתאימים שהתאימו לקצב שלי. הצלחתי ליצור קבוצה ולהנחות אותה דבר שלא חשבתי שאני מסוגלת לעשות מבחינתי. לולא הייתי בקורס כל זה כמובן לא היה קורם עור וגידים...... אני מרגישה שהבנתי שההתמקדות היא והיא המתאימה לי! ציפי ארליכמן פסיכותרפיסטית גופנית

היי זהרה, תודה על מפגשים מעניינים ומעוררי השראה. המפגש שלי עם ההתמקדות היה מפגש רווי בהתרגשות ובסקרנות שרק הלכו וגברו עם ההתעמקות בנושא. אלו היו מפגשים אינטימים וקרובים עם עצמי, דרך תחושות הגוף, דימויים ורגשות. לחץ כאן לעוד..

תודה גדולה על הכול, הקורס, החומרים, מי שאת, ההזדמנות פשוט להיות, הבנתי כמה אני לא מאפשרת לעצמי, למדתי איך לעשות את זה ואת הרווחים העצומים שבאים בעקבות זאת, רוצה עוד....

אני מכירה את זהרה הכרות מעמיקה כמורה, כמנחה וכמטפלת וככל שהזמן עובר, האיכויות שלה מבחינתי משתבחות ועולות. למדתי אצל זהרה קורס התמקדות ונהניתי מכל רגע...לחץ כאן לעוד..

הגעתי לקורס במחשבה שאני רוצה עוד כלי חשוב לעבודה עם אנשים, ומצאתי את עצמי מחזקת את עצמי ועושה את זה עבורי, הזמן שפינית לי כול שבוע , להקשיב ללמוד, לשתף, להתמקד, להביא דברים חשובים מהחיים שלי לעבודה דרך התמקדות, הרגשתי שנתתי לעצמי מתנה מאוד גדולה...לחץ כאן לעוד..

אני בהתרגשות כול פעם מחדש כשאני נמצאת במרחב של התמקדות, יש שם משהו שגדול ממני יש שם איינסופ של אפשרויות , זה כול כך עוזר לי להתקרב לעצמי, להבין תהליכים, לראות עוד פרספקטיבות על נושאים שמעסיקים אותי לחץ כאן לעוד..

אני עובדת הרבה שנים בטיפול והנחייה, מגיעה מתחום הפסיכולוגיה הקלינית, שמעתי על התמקדות לפני כמה שנים וזה סיקרן אותי, עד שהגיעה הזמן והמקום המתאימים והחלטתי ללמוד את הקורס אצל זהרה, בתחילת הלימוד היה לי קשה להתחבר לגוף ולשחרר את הראש, בסבלנות ובדרך מאוד מאפשרת-דרך התמקדותית כמו שזהרה אומרת...לחץ כאן לעוד..

קורס התמקדות – המלצה חמה!!! כבוגרת הקורס של זהרה, מרגישה צורך לשתף אתכם בחוויה, ולהמליץ בחום למי שיכול להצטרף – עשו זאת!! הקורס היה שילוב מופלא של מקצועיות נקייה עם אוירה רכה ונעימה לחץ כאן לעוד..

שלום זהרה , תענוג. המפגש האחרון שלנו גרם לי להיכנס לפעולה, לוותר על "חשבונות" שעשיתי עם אנשים קרובים ולא קרובים לקבל אישה שקרובה אליי כפי שהיא ולהעריך אותה. לחץ כאן לעוד..

היי זהרה, אין לי ספק שנפלה בחלקי הזכות להכיר אשה מלאת נתינה כמוך, מלאת אור ואכן כשמך כן את זוהרת. רציתי לאמר תודה , תודה על על שהיית כה קשובה, כה אכפתית וסמפטית. תודה על שנה נפלאה בה הבנתי שיש עוד תקווה למרות שהמלאכה אכן רבה תודה על כך שהיית לי למורה. בברכה מלכה וינר

זהר, את אדם יחיד ומיוחד זכיתי להכיר אותך ולהכניס אותך לחיי, כנראה כבר לכל החיים. מודה לך על כל הדרך שעשית איתי או יותר נכון שעשיתי לצידך בתהליך המלווה בצחוק, בכי, מלאכים, קלפים, שיחות, חיבוק גדול שעטף אותי בכל פעם שהייתי צריכה ובעיקר תהליך שהיה מלווה בהרבה עבודה והרבה אהבה. חיבוק גדול הגר

פייסבוק

סיפור מקרה – מפגש של אם וביתה בקליניקה

אמא בת כ- 60
הבת בת 33

הבת ילדה לפני כשנתיים  את הילד הראשון לצורך הסיפור נכנה אותה סיגל,  לאימא זה הנכד השני- לצורך הסיפור נכנה אותה  יעל .

לאחר הלידה הרגישה סיגל שהיא מתרחקת מאימא-יעל, כול דבר שאמרה הציעה או עשתה, הביא אותה לתחושות מועקה וכעסים מאוד גדולים, היא המעיטה לשוחח איתה  והלכה והתרחקה ממנה, יעל שהייתה בכמה סדנאות מודעות הבינה שמשהו קרה במערכת היחסים שלהן והזמינה את סיגל לשיחה שבה הייתה התפרצות רגשית מאוד גדולה סיגל שפכה על  האם תלונות ואי מרוצות שהיו קשורים גם לילדותה, האם-יעל פנתה אלי בבקשה לעזרה ומאחר והיה לי ניסיון בעבודה עם אם וביתה שהגיעו אלי לאחרונה, הצעתי להן לבוא ביחד, במפגש הראשון  אפשרתי להן מרחב  לבטא את רגשותיהן ורק להיות מקשיבות, במפגש השני החלטתי לעשות איתן תהליך של קונסטלציה משפחתית, בקשתי מהאימא-יעל  למקם את עצמה בחלל החדר, לאחר מכן ביקשתי מהבת-סיגל  למקם את עצמה בחלל החדר, הבת בחרה לעמוד רחוק מהאם צמוד לקיר כשהיא אינה מתבוננת באימא, ביקשתי מסיגל  לבחור את אחד החפצים שנמצאים בחדר שייצג את מה שעומד בינה לבין האם ולמקם אותו לפי תחושתה, היא בחרה כיסא והניחה עליו כרית גדולה ומיקמה אותו בינה לבין האם.

ביקשתי מסיגל לראות מה עולה לה כשהיא עומדת במקומה – היא הרגישה שהיא זקוקה להגנה, לתמיכה, למשהו שיהיה איתה, הייתה אצלה תחושה של בדידות.

שאלתי את יעל איך זה אצלה – היא הרגישה מאוד רע , חולשה בגוף ועצב מאוד גדול , ביקשתי ממנה להיות עם התחושות ולמקם אותם בגוף-היא הרגישה כדור שחור גדול בבטן התחתונה, הנחתי אותה לומר שלום למקום ולתחושה- הדופק שלה נרגע קצת והיא נשמה יותר בקלות, ביקשתי ממנה לראות מה יש שם במקום הזה? והיא-יעל  פרצה בבכי כשנזכרה בתמונה מהילדות שלה, כשנולד לה אח והיא הרגישה בדידות איומה, דחייה מאוד גדולה מאימא שלה(סבתא של סיגל) , כעס, תסכול, ביקשתי ממנה  לבחור בד שייצג את אימא שלה ולמקם אותו בחדר, יעל מיקמה את הבד מולה, ביקשתי ממנה לבדוק איך זה כשאימא שלה נמצאת כאן – "קשה לי אני מרגישה שאמא שלי מנותקת ממני, ביקשתי ממנה לפנות אל האם ולומר לה מה עובר עליה, היא אמרה לאימא שלה  שאחרי שאח שלה נולד היא הפכה להיות פונקציה שממלאת  אחר בקשות, שהיא מרגישה שאיבדה את אימא ואת אהבתה שאף אחד לא רואה אותה או מקשיב לה.

פניתי אל הבת-סיגל  ושאלתי אותה איך היא עכשיו, היא פרצה בבכי כשאמרה שהיא מרגישה בדיוק את אותם התחושות כמו שאימא שלה הרגישה מול אימא שלה, תחושות של בדידות, שאימא שלה-יעל  לא באמת רואה אותה ואת הצרכים הרגשיים שלה.

חזרתי אל האם ובקשתי ממנה לעמוד על המקום של אימא שלה – הייתה לה תחושה גדולה של עייפות היא הרגישה שהיא לבד במערכה עם שני תינוקות, בלי משפחה שתומכת בלי בעל שתומך, המצב הכלכלי היה מאוד קשה וכשנולד הילד השני היא חשבה שהבת-יעל  גדולה ויכולה לעזור בדברים הקטנים של הבית.

ביקשתי מיעל לעבור שוב למקומה ולדבר את מה שהילדה מרגישה אחרי ששמעה את האימא , היא אמרה לה שהיא מתגעגעת לחיבוק שלה ולאהבה שלה- בקשתי ממנה שוב לעבור למקום של אימא שלה האימא אמרה שהיא מצטערת שכך זה היה , שהיא מאוד אוהבת אותה ומעריכה אותה ושהיא רואה את העזרה שלה לאורך כול הדרך, בשלב הזה ביקשתי מהסבתא לומר ליעל, אני האימא שלך ואת הבת שלי ואני מאוד אוהבת אותך , ביקשתי מהבת-יעל  לומר לאימא שלה – אני הבת
שלך ואת האימא שלי  כך היית כול חייך.

אנחנו רואים עד כאן שנעשה תהליך בין האם לסבתא ז"א הלכנו דור אחד אחורה ושם עשינו תהליך ריפוי, חזרנו חזרה לבת של היום ובקשתי ממנה לתאר את מה שהיא עוברת עכשיו.

סיגל-אני  מבינה שאימא שלי חוותה דברים דומים לשלי ובעצם למדה לתפקד במצבי לחץ , הייתה מאוד משימתית עם הרבה כוחות ושכחה להפגין רגשות כלפי, לא הרגשתי שיש לי תמיכה רגשית לאורך כול חיי, שאלתי אותה איך היא מרגישה עם  מה שעומד בניהן-אותו כיסא וכרית שהעמידה בתחילת התהליך בינה לבין אימא , היא התבוננה בהם והזיזה אותם הצידה – בשלב הזה האם הביטה בבת שלה ואמרה לה "אני רואה אותך, אני רואה כמה את יפה, ומוכשרת, אני רואה איזה אישה מדהימה גדלת להיות, אני אוהבת אותך ככה כמו שאת את הבת המקסימה שיש לי"  בשלב הזה הן מתחבקות וזולגות בדמעות אחת על השנייה,  סיימנו את התהליך בהודיה אחת לשנייה ולמה שהיה.
כאן ניפתח בניהן ערוץ תקשורת חדש, יש כמובן הרבה דברים שצריך להעלות אך הן עלו על דרך שתאפשר להן קשר ממקום בוגר ואוהב.