זהרה שלו – כרטיס ביקור
לקבלת מתנה מלאו את הפרטים
שם פרטי:
שם משפחה:
דואר אלקטרוני:
קורסים

There are no upcoming events.

עדויות

... זהרה יקרה ניתן היה לראות את החיבור העמוק שלך להתמקדות שהשפיע בעצם על כל תהליך העברת החומר , ידע מקצועי המשולב בזה, ובקיאות בכל הנושאים שהועברו. הייתה המון הכלה, אכפתיות ותשומת לב ,סבלנות ,סקרנות , משולבת עם הגבולות המתאימים שהתאימו לקצב שלי. הצלחתי ליצור קבוצה ולהנחות אותה דבר שלא חשבתי שאני מסוגלת לעשות מבחינתי. לולא הייתי בקורס כל זה כמובן לא היה קורם עור וגידים...... אני מרגישה שהבנתי שההתמקדות היא והיא המתאימה לי! ציפי ארליכמן פסיכותרפיסטית גופנית

היי זהרה, תודה על מפגשים מעניינים ומעוררי השראה. המפגש שלי עם ההתמקדות היה מפגש רווי בהתרגשות ובסקרנות שרק הלכו וגברו עם ההתעמקות בנושא. אלו היו מפגשים אינטימים וקרובים עם עצמי, דרך תחושות הגוף, דימויים ורגשות. לחץ כאן לעוד..

תודה גדולה על הכול, הקורס, החומרים, מי שאת, ההזדמנות פשוט להיות, הבנתי כמה אני לא מאפשרת לעצמי, למדתי איך לעשות את זה ואת הרווחים העצומים שבאים בעקבות זאת, רוצה עוד....

אני מכירה את זהרה הכרות מעמיקה כמורה, כמנחה וכמטפלת וככל שהזמן עובר, האיכויות שלה מבחינתי משתבחות ועולות. למדתי אצל זהרה קורס התמקדות ונהניתי מכל רגע...לחץ כאן לעוד..

הגעתי לקורס במחשבה שאני רוצה עוד כלי חשוב לעבודה עם אנשים, ומצאתי את עצמי מחזקת את עצמי ועושה את זה עבורי, הזמן שפינית לי כול שבוע , להקשיב ללמוד, לשתף, להתמקד, להביא דברים חשובים מהחיים שלי לעבודה דרך התמקדות, הרגשתי שנתתי לעצמי מתנה מאוד גדולה...לחץ כאן לעוד..

אני בהתרגשות כול פעם מחדש כשאני נמצאת במרחב של התמקדות, יש שם משהו שגדול ממני יש שם איינסופ של אפשרויות , זה כול כך עוזר לי להתקרב לעצמי, להבין תהליכים, לראות עוד פרספקטיבות על נושאים שמעסיקים אותי לחץ כאן לעוד..

אני עובדת הרבה שנים בטיפול והנחייה, מגיעה מתחום הפסיכולוגיה הקלינית, שמעתי על התמקדות לפני כמה שנים וזה סיקרן אותי, עד שהגיעה הזמן והמקום המתאימים והחלטתי ללמוד את הקורס אצל זהרה, בתחילת הלימוד היה לי קשה להתחבר לגוף ולשחרר את הראש, בסבלנות ובדרך מאוד מאפשרת-דרך התמקדותית כמו שזהרה אומרת...לחץ כאן לעוד..

קורס התמקדות – המלצה חמה!!! כבוגרת הקורס של זהרה, מרגישה צורך לשתף אתכם בחוויה, ולהמליץ בחום למי שיכול להצטרף – עשו זאת!! הקורס היה שילוב מופלא של מקצועיות נקייה עם אוירה רכה ונעימה לחץ כאן לעוד..

שלום זהרה , תענוג. המפגש האחרון שלנו גרם לי להיכנס לפעולה, לוותר על "חשבונות" שעשיתי עם אנשים קרובים ולא קרובים לקבל אישה שקרובה אליי כפי שהיא ולהעריך אותה. לחץ כאן לעוד..

היי זהרה, אין לי ספק שנפלה בחלקי הזכות להכיר אשה מלאת נתינה כמוך, מלאת אור ואכן כשמך כן את זוהרת. רציתי לאמר תודה , תודה על על שהיית כה קשובה, כה אכפתית וסמפטית. תודה על שנה נפלאה בה הבנתי שיש עוד תקווה למרות שהמלאכה אכן רבה תודה על כך שהיית לי למורה. בברכה מלכה וינר

זהר, את אדם יחיד ומיוחד זכיתי להכיר אותך ולהכניס אותך לחיי, כנראה כבר לכל החיים. מודה לך על כל הדרך שעשית איתי או יותר נכון שעשיתי לצידך בתהליך המלווה בצחוק, בכי, מלאכים, קלפים, שיחות, חיבוק גדול שעטף אותי בכל פעם שהייתי צריכה ובעיקר תהליך שהיה מלווה בהרבה עבודה והרבה אהבה. חיבוק גדול הגר

פייסבוק

מי מקשיב לי?

מי מקשיב לי?

לפני זמן מה נפגשתי עם חברה, הגעתי לפגישה קצת נסערת מחוויה שהייתה לי קודם לכן, שיתפתי אותה, מה היה, איך זה הפעיל אותי והיכן זה נגע.החברה שכוונותיה טובות, שמעה את הסיפור ואמרה לי "את יודעת, בדיוק דבר כזה קרה לי …." באותו רגע נלקחה החוויה שלי, היא הפכה לקטנה, בלתי נראית ונשמעת, לא היה לה מקום! קרה לכם שרציתם לשתף משהוא בסיפור שלכם, ומשהו בתקשורת גרם לכם להרגיש שלקחו מכם את הרגע המשמעותי, שבו רציתם שישמעו אתכם, שיקשיבו, שיראו, שיהיו איתכם ?זה קורה כול הזמן!  בתקשורת שלנו עם הילדים, עם בני הזוג, בעבודה, עם חברים, עם ההורים, ולא מכוונה רעה,

מה עושים?

המוח שלנו כול הזמן מגיב לגירויים, הוא עובד על אסוציאציות, הרגלים, דפוסים, צרכים לא מודעים,טייס אוטומטי,

אנחנו כול היום בתקשורת, חיים בתוך רשת שזורמים בה תדרים של מידעים, אנחנו מזינים את הרשת ומגיבים לה, קולטים ופולטים, ומאחר ואנחנו גופים פיזיים שיש להם חושים, רגשות ,תחושות ויכולות חשיבה, העסק הולך ומסתבך, כשלא תמיד ברור לנו מי הקולט ומי המשדר, איזה חלקים מעורבים בתקשורת, ואיזה מסרים סמויים עוברים דרכה.

 

צעדים  לשיפור יכולות התקשורת וההקשבה.

נתייחס לתקשורת שלנו עם אדם אחר (ישנה גם התקשורת שלנו עם עצמנו, עליה נעמוד בפעם אחרת)
בתקשורת עם אדם נוסף, ישנם כמה מימדים , משמיע ,מקשיב, והשדה המרחבי

צעד 1 ,

חשוב שנבין מהי הקשבה עבורנו?

כדי ללמוד על עוצמת ההקשבה ,היזכרו בחוויה שבה משהוא באמת הקשיב לכם!

שבו לרגע בשקט, והעלו בדמיונכם רגעים כאלה,

שאלו את עצמכם את השאלות הבאות וכתבו את התשובות:

איזה תחושה הייתה לכם?

מה זה עשה לסיפור שלכם?

מה היה שונה בחוויה הזו מחוויות אחרות שבהם לא הקשיבו לכם?

מה קיבלתם מההקשבה?

חלק מהדברים שאנשים מציינים כלמידה מההקשבה:

הסיפור שלי קיבל מקום

הרגשתי שאני גדלה

הסיפור שלי קבל הד, הדהוד ועידוד

הרגשתי קבלה

הרגשתי נוכחות

מרחב התקשורת בנינו גדל

יכולתי להבין דברים שלא הבנתי קודם

אם גם אצלכם זה היה כך ועוד דברים נוספים, בוודאי תרצו לחזור ולחזק חוויות כאלה.

צעד 2

כמה טיפים לתרגול הקשבה:

כדאי לכם בתחילה לתרגל עם אנשים שאין לכם איתם נושאים טעונים,

כדאי ללמוד מהקל אל הכבד

תכננו להביא את עצמכם למצב הקשבה במודע

בתוך הסיטואציה: תחליטו שאתם מקשיבים, מבלי להיות יועצים, ביקורתיים, או מפריעים בכול דרך אחרת, תהיו נוכחים עבור האחר.

דמיינו שיש לכם אוזניים חיצוניות ועוד אוזניים שמקשיבות מבפנים

בדקו למה הצד השני זקוק מכם בהקשבה והיו בדיוק כפי שנתבקשתם, גם אם יש לכם הרבה מה להגיד…התאפקו,

צעד 3

כשאתם רוצים שיקשיבו לכם,

בדקו עם עצמכם איך אתם רוצים שהצד השני יהיה עבורכם בהקשבה ואמרו לו.

ככול שתתרגלו יותר במודע, בהתחלה זה יהי מלאכותי, במאמץ,  ואחר כך יהפוך לחלק מכם.

הקשבה מרחיבה את החוויה , מאפשרת מחשבה בהירה, פותחת אפשרויות נוספות,

בעיקר היא מאפשרת להיות… ללא שיפוט, בקבלה.

יוג'ין ג'נדלין מדבר על הקשבה בזמן התמקדות ,אם אתה בר מזל ופגשת אדם שמקשיב לך באמת – "אם תספר לו משהו מרגש, הוא יהפוך מסעיר עוד יותר. סיפור נהדר יתרחב, אתה תמצא את עצמך מספר אותו בפירוט רב יותר, מגלה את העושר של כל מרכיביו,…התמקדות והקשבה משולות לשיחה עם אדם המרחיב את החוויה שלך."

בקורסי התמקדות אנחנו לומדים על: נוכחות והקשבה, גישה דרך תחושות גופניות למימדים של ידע פנימי , עולם בו נמצאות התשובות המתאימות לכול אחד באופן אישי.

התמקדות היא כלי מעצים לחיים וכלי נוסף המשתלב בגישות טיפול ,אימון, והנחייה.