זהרה שלו – כרטיס ביקור
לקבלת מתנה מלאו את הפרטים
שם פרטי:
שם משפחה:
דואר אלקטרוני:
קורסים

There are no upcoming events.

עדויות

... זהרה יקרה ניתן היה לראות את החיבור העמוק שלך להתמקדות שהשפיע בעצם על כל תהליך העברת החומר , ידע מקצועי המשולב בזה, ובקיאות בכל הנושאים שהועברו. הייתה המון הכלה, אכפתיות ותשומת לב ,סבלנות ,סקרנות , משולבת עם הגבולות המתאימים שהתאימו לקצב שלי. הצלחתי ליצור קבוצה ולהנחות אותה דבר שלא חשבתי שאני מסוגלת לעשות מבחינתי. לולא הייתי בקורס כל זה כמובן לא היה קורם עור וגידים...... אני מרגישה שהבנתי שההתמקדות היא והיא המתאימה לי! ציפי ארליכמן פסיכותרפיסטית גופנית

היי זהרה, תודה על מפגשים מעניינים ומעוררי השראה. המפגש שלי עם ההתמקדות היה מפגש רווי בהתרגשות ובסקרנות שרק הלכו וגברו עם ההתעמקות בנושא. אלו היו מפגשים אינטימים וקרובים עם עצמי, דרך תחושות הגוף, דימויים ורגשות. לחץ כאן לעוד..

תודה גדולה על הכול, הקורס, החומרים, מי שאת, ההזדמנות פשוט להיות, הבנתי כמה אני לא מאפשרת לעצמי, למדתי איך לעשות את זה ואת הרווחים העצומים שבאים בעקבות זאת, רוצה עוד....

אני מכירה את זהרה הכרות מעמיקה כמורה, כמנחה וכמטפלת וככל שהזמן עובר, האיכויות שלה מבחינתי משתבחות ועולות. למדתי אצל זהרה קורס התמקדות ונהניתי מכל רגע...לחץ כאן לעוד..

הגעתי לקורס במחשבה שאני רוצה עוד כלי חשוב לעבודה עם אנשים, ומצאתי את עצמי מחזקת את עצמי ועושה את זה עבורי, הזמן שפינית לי כול שבוע , להקשיב ללמוד, לשתף, להתמקד, להביא דברים חשובים מהחיים שלי לעבודה דרך התמקדות, הרגשתי שנתתי לעצמי מתנה מאוד גדולה...לחץ כאן לעוד..

אני בהתרגשות כול פעם מחדש כשאני נמצאת במרחב של התמקדות, יש שם משהו שגדול ממני יש שם איינסופ של אפשרויות , זה כול כך עוזר לי להתקרב לעצמי, להבין תהליכים, לראות עוד פרספקטיבות על נושאים שמעסיקים אותי לחץ כאן לעוד..

אני עובדת הרבה שנים בטיפול והנחייה, מגיעה מתחום הפסיכולוגיה הקלינית, שמעתי על התמקדות לפני כמה שנים וזה סיקרן אותי, עד שהגיעה הזמן והמקום המתאימים והחלטתי ללמוד את הקורס אצל זהרה, בתחילת הלימוד היה לי קשה להתחבר לגוף ולשחרר את הראש, בסבלנות ובדרך מאוד מאפשרת-דרך התמקדותית כמו שזהרה אומרת...לחץ כאן לעוד..

קורס התמקדות – המלצה חמה!!! כבוגרת הקורס של זהרה, מרגישה צורך לשתף אתכם בחוויה, ולהמליץ בחום למי שיכול להצטרף – עשו זאת!! הקורס היה שילוב מופלא של מקצועיות נקייה עם אוירה רכה ונעימה לחץ כאן לעוד..

שלום זהרה , תענוג. המפגש האחרון שלנו גרם לי להיכנס לפעולה, לוותר על "חשבונות" שעשיתי עם אנשים קרובים ולא קרובים לקבל אישה שקרובה אליי כפי שהיא ולהעריך אותה. לחץ כאן לעוד..

היי זהרה, אין לי ספק שנפלה בחלקי הזכות להכיר אשה מלאת נתינה כמוך, מלאת אור ואכן כשמך כן את זוהרת. רציתי לאמר תודה , תודה על על שהיית כה קשובה, כה אכפתית וסמפטית. תודה על שנה נפלאה בה הבנתי שיש עוד תקווה למרות שהמלאכה אכן רבה תודה על כך שהיית לי למורה. בברכה מלכה וינר

זהר, את אדם יחיד ומיוחד זכיתי להכיר אותך ולהכניס אותך לחיי, כנראה כבר לכל החיים. מודה לך על כל הדרך שעשית איתי או יותר נכון שעשיתי לצידך בתהליך המלווה בצחוק, בכי, מלאכים, קלפים, שיחות, חיבוק גדול שעטף אותי בכל פעם שהייתי צריכה ובעיקר תהליך שהיה מלווה בהרבה עבודה והרבה אהבה. חיבוק גדול הגר

פייסבוק

הגוף זוכר

הגוף זוכר

ימים מורכבים עוברים על כולנו, חלקנו חווים את האיום יום יום שעה שעה, חלקנו חווים את האיום מרחוק יותר,  אנו חשופים לפרטי האירועים דרך רשתות התקשורת השונות, אנשים בתקופות כאלה בדרך כלל נמשכים למידע שזורם מכול מקום אפשרי, אנו מוצפים בפרשנויות, תסריטים, דיווחים ישירים, הכול פתוח, מה שברור , שמה שמתרחש, משפיע על כולנו בדרך זו או אחרת, אנחנו סופגים לתוכנו ערימות של אינפורמציה, תחושות ורגשות,

מה קורה לנו כשאנחנו רואים פגיעה באנשים, כשאנחנו עדים לאלימות?

מה קורה לנו בגוף-בתחושות,איזה רגשות זה מפעיל-אולי זיכרונות? אנחנו לא נשארים אדישים למראות, בוודאי לא כשאנחנו נמצאים בעין הסערה, ממש חווים את הפחד מפגיעה , מאי הוודאות מה יקרה בעוד שניות ספורות,

 המערכת הפסיכולוגית – פיסיולוגית שלנו , קולטת, ואוצרת בתוכה את המידע שהתקבל מהחשיפה לאירועים אלה, המידע הזה נשמר , מאוחסן במערכת העצבית-גופנית, ישנה מאין צריבה פנימית של כל מה שהחוויה מכילה, ואנו ממשיכים הלאה, כעבור זמן, אנו יכולים להיתקל באיום כזה או אחר, והמידע שנשמר במערכת שלנו, שולח איתותים ומפעיל את המנגנונים הפנימיים שלנו, אז אנו יכולים לחוות התקפי חרדה, פחדים, תגובות פיזיולוגיות-סומאטיות, אי מסוגלות לתפקד בערוצים השונים של החיים , ולא לקשר את התגובות האלה למקורן האמיתי , זה יכול להיות מהרמה הנמוכה של תגובה ועד לשיתוק מוחלט ואי תפקוד.

מטופל שלי  שהיה בעת התקפת הסקאדים ב1990 בן 4, זוכר את עצמו כילד קטן עומד עם הברדס מול המראה מביט בעצמו בפחד, רק המחשבה על אזעקה העלתה בו חרדות וזיכרונות לא נעימים, עד כדי רצון להסתגר בבית ולנטרל את עצמו משגרת חייו.

איך זה קורה שטראומה נצרבת ומאוחסנת בגוף?

מערכת העצבים שלנו אוגרת ומאחסנת מידע מהסביבה החיצונית וממצבנו הפנימי, מערכת זו מעבירה מסרים ומפקחת על פעולותינו ותחושות גופנו, באופן רגיל ה"מוח החושב" מפקח על ה"מוח הרגשי" ועל ה"מוח הקדום" הוא קולט ומעבד את המידע ומקבל החלטות, כשאנו נמצאים תחת איום אנו פועלים ברמה בלתי מודעת, המוח הרגשי שלנו מופעל, הוא משחרר הורמוני לחץ, הגורמים לגוף לנעול תפקודים שאינם משמשים אותנו בשעת חירום, בזמן זה המוח הקדום שולט, ומפעיל את תגובות ההישרדות הנמצאות מעבר לטווח המחשבה המודעת, המוח הזה מחליט על אחת משלוש תגובות: תקיפה, בריחה, או קפיאה.

תגובת הקפיאה הינה הסיבה העיקרית לסימפטומים של טראומה בבני אדם, כשאנו בורחים או תוקפים, ישנה פריקה של אנרגיה , פעולה חיונית לבריאותנו, כשאנו במצב של קפיאה, האנרגיה מצטברת ונותרת תקועה במערכת העצבים שלנו, חיות בדרך כלל מבצעות פריקה לאחר אירוע טראומתי מאחר והן חסרות, או שהחלק של הניאוקורטקס ,אינו מפותח אצלן כמו בבני אדם, (להעיר את הנמר, פטר לוין)(מעבר למערבולת הטראומה אל מערבולת ההחלמה, ג'ינה רוס)

מודעות, הקשבה, ונוכחות, כלים הנמצאים זמינים לנו ויכולים לעזור לנו להתגבר על השרשת המידע והאנרגיה בגוף-נפש שלנו, כשאנו יכולים להיות עדים לתהליכים הפנימיים שעוברים עלינו, כשאנו יכולים להתבונן ולהקשיב לתחושות , לרגשות, לתגובות, מתוך מודעות מקבלת מיטיבה, שאינה ביקורתית, בסביבה חיצונית תומכת, מעגנת, מקשיבה, שם יכול להתרחש תהליך של ריפוי.

כדאי ורצוי לטפל בעצמנו כמה שיותר קרוב לאירועים כדי שלא תשתרש בתוכנו אותה אנרגיה כלואה שתמשיך להתבטא אחר כך בחיים שלנו.

"כל מה שמגביר, מצמצם, מגביל או מגדיל את כוח פעולתו של הגוף, מגביר מצמצם,מגביל או מגדיל את כוח פעולתה של הנפש. וכל מה שמגביר מצמצם, מגביל או מגדיל את כוח פעולתה של הנפש, מגביר מצמצם, מגביל או מגדיל את כוח פעולתו של הגוף. "(שפינוזה, 1677-1632)

גוף ונפש קשורים אחד בשני ומשפיעים אחד על השני, מודעות והקשבה לשניהם, תעזור לנו לשחרר את עצמנו מכבלים, ותאפשר לנו למצוא בתוכנו את הידיעה, הקצב והזרימה הנכונה בכל עת.

לאור ההתרחשויות אני רוצה לתת מהידע שלי ולעזור לאלה מכם שזקוקים לכך:

  • ·       אני מצרפת קישור להנחיית תהליך של "פינוי מרחב" שמתאים להרגעה, הקלה, מציאת מקום יותר רגוע, מאפשר להניח לרגע את המשא הכבד שעל הגב,
  • ביום חמישי בבוקר אני עורכת שיחת ועידה חינמית בסקייפ, ברוח ההתמקדות, מתאים לכל מי שרוצה להירגע, להיות במרחב מאפשר ובטוח, לשתף,

            בשיחה אדריך תהליך הקשבה פנימה, אתן טיפים להתנהלות בזמן לחץ, נשתף ונקשיב.

            מתאים לכאלה שלא יודעים התמקדות וגם לאלה מבינכם שמתמקדים.

            השיחה תיערך בין השעות 11:30-13:00

           אם אתם רוצים להשתתף שלחו לי מייל ובו שם הסקייפ שלכם.

כמה טיפים להתמודד עם המצב:

  • הימנעו מישיבה ממושכת ליד מקורות המדיה השונים, אם אתם ממש חייבים קבעו לעצמכם זמנים קצובים במשך היום (זוכרים מה שאנחנו עושים לילדים ..מחשב, טלוויזיה)
  • עשו לעצמכם דבר קטן נעים במהלך היום(אמבטיה טובה, קפה טוב, מפגש עם חבר, ספר טוב,..)
  • חשבו על משאבים חיצוניים שתומכים בכם, והתחברו אליהם
  • שבו לרגע עם עצמכם וחשבו על מקום בטבע שאתם אוהבים שמרגיע אתכם, זה יכול להיות מקום מוכר או דמיוני, שימו לב לתחושות בגופכם שזיכרון זה מעלה בכם. תפנימו את התחושות הנעימות בגוף.
  • חשבו על דברים שמשמחים אתכם, על דברים חיוביים שקרו לכם, דברים שממלאים אתכם.

בזמנים כאלה צריכים "לעבוד" על מציאת שקט ושפיות, זה לא משהו שבא טבעי, להיפך אנחנו צריכים להיות בתשומת לב גבוה מהרגיל, כדי להוריד את רמת המתח.

אנחנו שגדלים במדינה, באזור רווי במלחמות, פגיעות,  טרור, רבים מאלה שבנו את המדינה שלנו הגיעו מתופת שואה, גירושים, פרעות, מגדלים כאן דורות שלמים שחוו ונפגעו מטראומות כאלה ואחרות אם באופן ישיר או בעקיפין, המערכת הפסיכו פיזית שלנו , התרבותית ,חברתית–זוכרת, ומעבירה הלאה את הזיכרון,

בואו נטפל בעצמנו, כדי שנוכל למזער את הנזקים וההשפעות שיש לאירועים מהסוג הזה.