זהרה שלו – כרטיס ביקור
לקבלת מתנה מלאו את הפרטים
שם פרטי:
שם משפחה:
דואר אלקטרוני:
קורסים

There are no upcoming events.

עדויות

... זהרה יקרה ניתן היה לראות את החיבור העמוק שלך להתמקדות שהשפיע בעצם על כל תהליך העברת החומר , ידע מקצועי המשולב בזה, ובקיאות בכל הנושאים שהועברו. הייתה המון הכלה, אכפתיות ותשומת לב ,סבלנות ,סקרנות , משולבת עם הגבולות המתאימים שהתאימו לקצב שלי. הצלחתי ליצור קבוצה ולהנחות אותה דבר שלא חשבתי שאני מסוגלת לעשות מבחינתי. לולא הייתי בקורס כל זה כמובן לא היה קורם עור וגידים...... אני מרגישה שהבנתי שההתמקדות היא והיא המתאימה לי! ציפי ארליכמן פסיכותרפיסטית גופנית

היי זהרה, תודה על מפגשים מעניינים ומעוררי השראה. המפגש שלי עם ההתמקדות היה מפגש רווי בהתרגשות ובסקרנות שרק הלכו וגברו עם ההתעמקות בנושא. אלו היו מפגשים אינטימים וקרובים עם עצמי, דרך תחושות הגוף, דימויים ורגשות. לחץ כאן לעוד..

תודה גדולה על הכול, הקורס, החומרים, מי שאת, ההזדמנות פשוט להיות, הבנתי כמה אני לא מאפשרת לעצמי, למדתי איך לעשות את זה ואת הרווחים העצומים שבאים בעקבות זאת, רוצה עוד....

אני מכירה את זהרה הכרות מעמיקה כמורה, כמנחה וכמטפלת וככל שהזמן עובר, האיכויות שלה מבחינתי משתבחות ועולות. למדתי אצל זהרה קורס התמקדות ונהניתי מכל רגע...לחץ כאן לעוד..

הגעתי לקורס במחשבה שאני רוצה עוד כלי חשוב לעבודה עם אנשים, ומצאתי את עצמי מחזקת את עצמי ועושה את זה עבורי, הזמן שפינית לי כול שבוע , להקשיב ללמוד, לשתף, להתמקד, להביא דברים חשובים מהחיים שלי לעבודה דרך התמקדות, הרגשתי שנתתי לעצמי מתנה מאוד גדולה...לחץ כאן לעוד..

אני בהתרגשות כול פעם מחדש כשאני נמצאת במרחב של התמקדות, יש שם משהו שגדול ממני יש שם איינסופ של אפשרויות , זה כול כך עוזר לי להתקרב לעצמי, להבין תהליכים, לראות עוד פרספקטיבות על נושאים שמעסיקים אותי לחץ כאן לעוד..

אני עובדת הרבה שנים בטיפול והנחייה, מגיעה מתחום הפסיכולוגיה הקלינית, שמעתי על התמקדות לפני כמה שנים וזה סיקרן אותי, עד שהגיעה הזמן והמקום המתאימים והחלטתי ללמוד את הקורס אצל זהרה, בתחילת הלימוד היה לי קשה להתחבר לגוף ולשחרר את הראש, בסבלנות ובדרך מאוד מאפשרת-דרך התמקדותית כמו שזהרה אומרת...לחץ כאן לעוד..

קורס התמקדות – המלצה חמה!!! כבוגרת הקורס של זהרה, מרגישה צורך לשתף אתכם בחוויה, ולהמליץ בחום למי שיכול להצטרף – עשו זאת!! הקורס היה שילוב מופלא של מקצועיות נקייה עם אוירה רכה ונעימה לחץ כאן לעוד..

שלום זהרה , תענוג. המפגש האחרון שלנו גרם לי להיכנס לפעולה, לוותר על "חשבונות" שעשיתי עם אנשים קרובים ולא קרובים לקבל אישה שקרובה אליי כפי שהיא ולהעריך אותה. לחץ כאן לעוד..

היי זהרה, אין לי ספק שנפלה בחלקי הזכות להכיר אשה מלאת נתינה כמוך, מלאת אור ואכן כשמך כן את זוהרת. רציתי לאמר תודה , תודה על על שהיית כה קשובה, כה אכפתית וסמפטית. תודה על שנה נפלאה בה הבנתי שיש עוד תקווה למרות שהמלאכה אכן רבה תודה על כך שהיית לי למורה. בברכה מלכה וינר

זהר, את אדם יחיד ומיוחד זכיתי להכיר אותך ולהכניס אותך לחיי, כנראה כבר לכל החיים. מודה לך על כל הדרך שעשית איתי או יותר נכון שעשיתי לצידך בתהליך המלווה בצחוק, בכי, מלאכים, קלפים, שיחות, חיבוק גדול שעטף אותי בכל פעם שהייתי צריכה ובעיקר תהליך שהיה מלווה בהרבה עבודה והרבה אהבה. חיבוק גדול הגר

פייסבוק

חוטים מחוברים

חוטים מחוברים

"העבודה החיצונית לעולם אינה זעירה אם העבודה הפנימית גדולה" מייסטר אקהרט

הדברים הקטנים, החיצוניים שאנחנו פוגשים כל יום בחיי השגרה שלנו הם אותם חוטים דקים שבהתייחסותנו אליהם , הקשבה וקבלה שלהם, אנחנו יכולים ליצור שינויים פנימיים , דרכם אנו נוגעים בנושאים מהותיים,
מה שמבדיל בין זה לבין עבודה ישירה על נושאי ליבה שיושבים מתחת ומניעים אותנו-זו הדרך ונקודת המוצא .

כל מצב שאנו פוגשים, הינו אינטראקציה שמתרחשת במרחב וזמן עם עצמנו ואנשים בסביבה, ובכול מצב שכזה טמונה הזדמנות להבין, ללמוד, לראות, לשפר, לשנות, לגדול.

לכן בבואנו לעשות עבודה פנימית כמו בהתמקדות למשל, אנחנו לא חייבים לשאול את עצמנו , מה הנושא המהותי שאני רוצה לעבוד עליו? במקום זה אנחנו יכולים לשאול את עצמנו, מה קרה לי היום או אתמול…שחשוב לי להבין או לבדוק, מה השפיע עלי ובאיזה דרך?

כשאנחנו מתחילים תהליך מתוך מקום כזה, זה נראה אפשרי, זה לא מאיים, זו דלת שאפשר לבחור להיכנס דרכה ולהגיע בדרך בטוחה וידידותית למקומות עמוקים יותר.

"עכשיו שאת מציעה לי לבחור נושא ממשהו שפגשתי היום, זה מתאים ומזמין אותי להתמקד בלי פחד, ודווקא יש לי מפגש מעניין מהיום…."

אותה אישה שהרגישה הקלה מעצם ההזמנה להביא נושא בנאלי שגרתי,…יכלה להתחבר לאינטראקציה שהייתה לה , דרכה היא נכנסה להתמקדות וגילתה עולם ומלואו, נפתחה בפניה הזדמנות לגעת בנושא ליבה שמלווה אותה כל חייה, היא יכלה לקבל עליו פרספקטיבה אחרת ושונה לגמרי ממה שהיא ידעה, האירוע הפשוט הפגיש אותה עם חוויה פנימית משמעותית, והנושא שממנו התחילה נתן לה בטחון ואפשר לה להיות מקבלת , מקשיבה, וידידותית כלפי עצמה ,להיות במקום משמעותי במרחב אותו מזמנת העבודה עם התמקדות.

שמתי לב שאנשים לא תמיד רוצים להיכנס לתוך עצמם, יש שם פחד מאי ודאות, "למה אני צריכה לחפור בתוך עצמי,…מי יודע מה אגלה שם…"
לחשוב בצורה כזו נשמע באמת כמו משהו לא נעים,

אני מציעה דרך שונה, אחרת להסתכל על הדברים, כמו לחשוב על מה היה לי היום שהייתי רוצה שיהיה אחרת? מה פגשתי היום שהפעיל אותי?

כשאנחנו נוגעים במצבים שגרתיים, שואלים שאלות "קטנות" …יש לנו אפשרות לרקום חוטים דקים, צעד אחר צעד, כשכול צעד קטן כזה פותח לנו עוד מרחב, מאוורר, מאפשר נשימה, רגיעה, שלווה, נותן בטחון שזה אפשרי….

אנחנו לא מסתערים על נושא, אוקיי ,עכשיו נביא את כל התותחים הכבדים ונפתח במלחמה, מאבק, במקרים כאלה אנחנו מגייסים הרבה כוח אנרגיה במנה אחת ובמקרים רבים נשארים מרוקנים הרבה לפני שהצלחנו לעשות שינוי ולשמר אותו, בהתמקדות ובחירת נושא לעבודה אנחנו הולכים בעדינות, בהקשבה ובכבוד לעצמנו, ואנחנו נוגעים בדברים משמעותיים דרך מפגש עם המציאות היום יומית, עם הדברים הפשוטים.

בעודי כותבת מילים אלה, מתקשרת קולגה שלי, "הייתה לי עכשיו שיחת טלפון והכתפיים שלי מכווצות , את יכולה לעשות איתי התמקדות על זה ?"
עשינו התמקדות בטלפון, היא הבינה דברים מאוד משמעותיים על עצמה דרך התנהלות השיחה, למזלה הטוב היא הייתה מודעת וקשובה לתחושות הגופניות שלה ולקחה את ההזדמנות לבדוק דרך התמקדות מה יש בכול הדבר הזה, משם התבהרו לה דברים חשובים שהיא יכולה לקחת מעשית לתוך החיים שלה.

בגישת הפסיכולוגיה החיובית נקודת המוצא של השאלה מאוד משמעותית האם אנחנו שואלים מתוך רצון לבדוק מה חסר ולא עובד, או האם אנחנו מתחילים מהמקום החזק ממה שטוב ומצליח.
נקודת המוצא ממשאבת אותנו, אנחנו יכולים להתחיל ממקום שיש בו אנרגיה, ממקום חזק, נוח, ותמיד בכול שלב של עבודה פנימית אפשר לחזור לשם, עבודה עם משאבים חיוביים חיצוניים ופנימיים מזמינה מקום בטוח לעבודה.

תפגשו את עצמכם דרך הדברים הפשוטים והקטנים של שגרת היום, אותם מצבים הם המראות לתוך מהותנו ובאמצעותם ניתנת לנו הזדמנות להתקדם.

רוצים ללמוד איך לעשות את זה? הצטרפו לקורסי התמקדות