זהרה שלו – כרטיס ביקור
לקבלת מתנה מלאו את הפרטים
שם פרטי:
שם משפחה:
דואר אלקטרוני:
קורסים

There are no upcoming events.

עדויות

... זהרה יקרה ניתן היה לראות את החיבור העמוק שלך להתמקדות שהשפיע בעצם על כל תהליך העברת החומר , ידע מקצועי המשולב בזה, ובקיאות בכל הנושאים שהועברו. הייתה המון הכלה, אכפתיות ותשומת לב ,סבלנות ,סקרנות , משולבת עם הגבולות המתאימים שהתאימו לקצב שלי. הצלחתי ליצור קבוצה ולהנחות אותה דבר שלא חשבתי שאני מסוגלת לעשות מבחינתי. לולא הייתי בקורס כל זה כמובן לא היה קורם עור וגידים...... אני מרגישה שהבנתי שההתמקדות היא והיא המתאימה לי! ציפי ארליכמן פסיכותרפיסטית גופנית

היי זהרה, תודה על מפגשים מעניינים ומעוררי השראה. המפגש שלי עם ההתמקדות היה מפגש רווי בהתרגשות ובסקרנות שרק הלכו וגברו עם ההתעמקות בנושא. אלו היו מפגשים אינטימים וקרובים עם עצמי, דרך תחושות הגוף, דימויים ורגשות. לחץ כאן לעוד..

תודה גדולה על הכול, הקורס, החומרים, מי שאת, ההזדמנות פשוט להיות, הבנתי כמה אני לא מאפשרת לעצמי, למדתי איך לעשות את זה ואת הרווחים העצומים שבאים בעקבות זאת, רוצה עוד....

אני מכירה את זהרה הכרות מעמיקה כמורה, כמנחה וכמטפלת וככל שהזמן עובר, האיכויות שלה מבחינתי משתבחות ועולות. למדתי אצל זהרה קורס התמקדות ונהניתי מכל רגע...לחץ כאן לעוד..

הגעתי לקורס במחשבה שאני רוצה עוד כלי חשוב לעבודה עם אנשים, ומצאתי את עצמי מחזקת את עצמי ועושה את זה עבורי, הזמן שפינית לי כול שבוע , להקשיב ללמוד, לשתף, להתמקד, להביא דברים חשובים מהחיים שלי לעבודה דרך התמקדות, הרגשתי שנתתי לעצמי מתנה מאוד גדולה...לחץ כאן לעוד..

אני בהתרגשות כול פעם מחדש כשאני נמצאת במרחב של התמקדות, יש שם משהו שגדול ממני יש שם איינסופ של אפשרויות , זה כול כך עוזר לי להתקרב לעצמי, להבין תהליכים, לראות עוד פרספקטיבות על נושאים שמעסיקים אותי לחץ כאן לעוד..

אני עובדת הרבה שנים בטיפול והנחייה, מגיעה מתחום הפסיכולוגיה הקלינית, שמעתי על התמקדות לפני כמה שנים וזה סיקרן אותי, עד שהגיעה הזמן והמקום המתאימים והחלטתי ללמוד את הקורס אצל זהרה, בתחילת הלימוד היה לי קשה להתחבר לגוף ולשחרר את הראש, בסבלנות ובדרך מאוד מאפשרת-דרך התמקדותית כמו שזהרה אומרת...לחץ כאן לעוד..

קורס התמקדות – המלצה חמה!!! כבוגרת הקורס של זהרה, מרגישה צורך לשתף אתכם בחוויה, ולהמליץ בחום למי שיכול להצטרף – עשו זאת!! הקורס היה שילוב מופלא של מקצועיות נקייה עם אוירה רכה ונעימה לחץ כאן לעוד..

שלום זהרה , תענוג. המפגש האחרון שלנו גרם לי להיכנס לפעולה, לוותר על "חשבונות" שעשיתי עם אנשים קרובים ולא קרובים לקבל אישה שקרובה אליי כפי שהיא ולהעריך אותה. לחץ כאן לעוד..

היי זהרה, אין לי ספק שנפלה בחלקי הזכות להכיר אשה מלאת נתינה כמוך, מלאת אור ואכן כשמך כן את זוהרת. רציתי לאמר תודה , תודה על על שהיית כה קשובה, כה אכפתית וסמפטית. תודה על שנה נפלאה בה הבנתי שיש עוד תקווה למרות שהמלאכה אכן רבה תודה על כך שהיית לי למורה. בברכה מלכה וינר

זהר, את אדם יחיד ומיוחד זכיתי להכיר אותך ולהכניס אותך לחיי, כנראה כבר לכל החיים. מודה לך על כל הדרך שעשית איתי או יותר נכון שעשיתי לצידך בתהליך המלווה בצחוק, בכי, מלאכים, קלפים, שיחות, חיבוק גדול שעטף אותי בכל פעם שהייתי צריכה ובעיקר תהליך שהיה מלווה בהרבה עבודה והרבה אהבה. חיבוק גדול הגר

פייסבוק

מפגש כמחולל שינוי

מפגש כמחולל שינוי

"אי שם מעבר לרעיונות של לעשות נכון או לא נכון, יש שדה, אפגש בך שם"  ההארה רומי

זרות, שונות, ריחוק, פירוד, פחד, אני צודק!  אתה טועה!

איך מייצרים שינוי ממקום שלכאורה נראה שאנחנו כל כך רחוקים אחד מהשני?

בשבוע שעבר הייתי במפגש של לוחמים לשלום, החדר היה מלא באנשים שונים בעלי דעות ועמדות שונות, אנשים דעתנים, מודאגים שרוצים בשינוי, אפשר היה לחוש את המתח באוויר, חיקינו לשמוע את שני הנציגים שהגיעו ישראלי ופלשתיני, אני מנחשת שרובנו היינו סקרנים יותר לגבי הנציג הפלשתיני שסיפר על השתלשלות חייו מהיותו ילד ועד בגרותו, באיזה מציאות הוא גדל ואיך נסיבות חייו הביאו אותו להיות לוחם נגד ישראל מלא ברגשות נקם, בפועל הוא עשה ככול שיכול היה כדי לפגוע בחיילים בשטחים, הצטרף לאחת מתנועות ההתנגדות פעל ולחם כדי לשחרר את הפלשתינים מעול הישראלים.

עד ש- מתוך מצוקה כלכלית וחיפוש אחר מקורות הכנסה התגלגל לעבודה בירושלים שם פגש לראשונה ישראלים-יהודים וגילה לתדהמתו שהם בני אדם, שיש להם לב, שאיכפת להם, שהם אנשים טובים ולא בני שטן כמו שחשב קודם לכן, גם להם יש משפחה ,אימא וילדים…מהמקום הזה צמח זרע השינוי והוא נפתח למרחב חדש של אפשרויות לקרב בין העמים, מסקנתו הייתה שצריך להיפגש, לדבר ולהכיר , מאז זוהי משימת חייו, כך הוא מגדל את ילדיו ופועל בקהילה שלו ובמחוזותינו, הוא בא אלינו, יש בזה הרבה אומץ ונחישות. הוא מאוד הרשים אותי ויצאתי מהמפגש עם מחשבות רבות על מהם יחסים, איך אפשר לייצר קירבה, איך אפשר מזרים להפוך למכרים.

האירוע הזה חיבר אותי לידיעה עמוקה בתוכי שהמפגש עם האחר והיכרות עימו הכרחית ליצירת שינוי, במציאות אנחנו בורים אחד כלפי השני, אנחנו לא יודעים הרבה על האחר , אנחנו משארים ומספרים לעצמנו את הסיפורים שהתקשורת מספרת לנו, האמונות שיש לנו, הדעות הקדומות מהם אנחנו ניזונים ולא באמת מכירים ויודעים את הצד השני.

מתי למעשה חל המפנה אצל אותו אדם? ברגע שהוא פגש את האחר!

הדבר הראשון הוא המפגש- המפגש הזה נכון לעצמי, לבן או בת זוגי, לחבר/ה לקולגה לילד שלנו להורה שלנו.

אנחנו נפגשים כל יום באנשים מוכרים וחושבים שאנחנו יודעים עליהם הרבה ,למעשה לא באמת עוצרים להיפגש, אני בטוחה שאתם יכולים למצוא את עצמכם מדברים עם משהוא מוכר וכבר חושבים תוך כדי דיבור שאתם יודעים מה הוא או היא יגידו, איך הם יגיבו ואיך תענו , מי צודק ומה נכון או לא.

אלה בדיוק המקומות שאנחנו לא בהקשבה לא באמת פוגשים את האחר.

חשבו לרגע מה קורה לכם כשאתם באינטראקציה עם משהו והחוויה שלכם היא שהוא לא מקשיב לכם ולא רואה אתכם באמת, כמה זה מכווץ ומקטין ומשאיר אתכם לבד עם תחושות ורגשות לא נעימים?

לעומת זאת היזכרו בחוויה שכן הקשיבו לכם, שראו אתכם והכירו בנוכחותכם, מה הייתה שם ההרגשה? אני בטוחה שאתם יכולים להרגיש אויר, והתרחבות, קירבה, הודיה, אהבה ועוצמה, הרבה דברים נעימים שעוזרים לכולנו לגדול.

מה זה אומר אם כן לפגוש את האחר ואיך עושים את זה?

לעצור- להתבונן לראות את מי שמולנו

להכיר בנוכחותו -כפי שהוא מבלי לרצות לשנות אותו מבלי לשפוט אותו מבלי לעשות השוואות מי יותר ומי פחות

לרצות להקשיב לו- למה  שיש לו לומר, להיות בקשב אמיתי עם לב פתוח

להיפתח ולהיות בסקרנות- כאילו שאנחנו לא יודעים עליו  כלום

לשים לב- לפחדים שלנו ,לתחושות, לרגשות ולמחשבות שלנו, לתת גם להם מקום

לקבל- את עצמנו ואת האחר מבלי לעשות פרשנויות

להוקיר ולכבד את השוני בנינו, לפתוח את המחשבה להזדמנות, דווקא משום השוני אנחנו יכולים להרחיב את השדה שלנו, להכיל עוד מהלא ידוע לצמצם את אזורי העיוורון שלנו.

להיות מודע ולבדוק מה למדנו מעצם המפגש איך זה מקדם אותנו.

השתוממתי מהיכולת של אותו אדם לשבת , להקשיב ולהכיל את כל מה שנאמר בחדר והאמינו לי זה ממש לא היה קל, מה שבטוח שהמפגש הזה היה מפגש אנושי, שאיפשר לפתוח סדק קטן לתוך המורכבות של היחסים בנינו. נכון שלא פתרנו את הסכסוך הישראלי פלשתיני ובכול זאת המפגש האנושי נגע בכול הנוכחים בחדר ויכולנו ללמוד על התנהגות אנושית.

המפגש עם האחר מאפשר לכל אחד מאיתנו לפגוש את החלקים השונים בעצמו זוהי הזדמנות להתפתחות וצמיחה וככול שיהיו יותר מפגשים כאלה ברמות השונות של הזוגיות, החברים, המשפחה, העבודה, הקהילה, השונה והאחר נוכל לייצר תנועה של שינוי למען חיים בשלום.

אני מתרגלת את המפגשים האלה בעזרת שיטת התמקדות-focusing, מאז שפגשתי את השיטה היא הפכה לחלק מרכזי בחיי בכול הרבדים, זה עוצמתי ומאפשר לפגוש בכול פעם עוד ועוד מרחבים.

אני מזמינה אתכם להיות חלק ממרחב למידה והתעמקות, דרך ההתמקדות.

לפרטים על הקורסים הקרובים   zohara@zoharashalev.com